Štandard sa z politických kuloárov dozvedel, že premiér Heger musel ministerku Kolíkovú upozorniť, že niektoré mocenské hrátky jej akceptovať nebude.

Vláda dnes odvolala štátneho tajomníka Michala Luciaka (ročník 1980, bývalý Kiskov zamestnanec v prezidentskom paláci, predtým učeň v SDKÚ) z ministerstva spravodlivosti, ten by sa mal následne stať poslancom, čo z parlamentu vytlačí terajšiu poslankyňu Vieru Leščákovú, čo bude znamenať zmenu pomerov v klube, zrejme odvolanie súčasnej predsedníčky klubu Jany Žitňanskej a vznik väčšiny pre Máriu Kolíkovú medzi poslancami.

Výsledkom bude, že Mária Kolíková sa stane Veronikou Remišovou, začne riadiť vývoj strany a čeliť silnej vnútornej kritike, ktorá znemožňuje jednotu tejto bývalej strany bývalého prezidenta.

Pointa?

Pamätáte sa, keď bola Veronika Remišová „za zlú“, pretože odvolala Romana Krpelana z funkcie generálneho manažéra strany? Mala na to právo, to problém nebol, ale problémom bol mediálne podfarbený motív, bola kvôli tomu prezentovaná ako politička, ktorá účelovo mení zloženie predsedníctva, drží sa stoličky a podobne. Na Remišovú ste sa mali pozerať inak, lebo išla proti svojmu názorovému oponentovi v strane. Vraví sa tomu politika.

A to, čo predviedli médiá sa zase volá negatívna kampaň.

A to, čo predvádzajú teraz, keď to isté robí Mária Kolíková, sa zase volá dvojaký meter.

(viac…)

Zadajte váš email a čítajte mesiac zadarmo alebo sa prihláste do svojho účtu.

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.