V sobotu sa v Bratislave koná deviaty ročník pochodu Hrdí na rodinu. Jeho cieľom je vyjadriť vďačnosť za rodiny. Organizátori vopred apelujú na dodržiavanie pandemických opatrení.

V sobotu 24. 7. sa uskutoční deviaty ročník pochodu Hrdí na rodinu. Pochod sa začne popoludní na Rudnayovom námestí v Bratislave. „Cieľom je vyjadriť vďačnosť a radosť za naše rodiny. Za naše mamy, za našich otcov, za naše staré mamy a starých otcov. Chceme povzbudiť ľudí, aby sa vďačnosť a prajnosť za na naše rodiny šírila,“ povedal organizátor podujatia a predseda občianskeho združenia Pastor bonus Marek Nikolov.

Aktivisti chcú už tradične zdôrazniť, že otec a matka sú pre deti nenahraditeľní inými osobami alebo inštitúciami. Mottom tohto ročníka je výrok dieťaťa: „S ocinkom a mamičkou je mi najsamlepšie.“

Spoločnosť je polarizovaná, rodina spája

Práve v čase polarizácie spoločnosti by podľa organizátorov pochodu Hrdí na rodinu mala byť rodina prvkom, ktorý ľudí spája.

„Dnes sme naozaj veľmi rozdelení, máme rozdielne politické preferencie, ale na našom zhromaždení sa stretávame s jednou jedinou myšlienkou: rodina je jedinečná a nenahraditeľná,“ spresnil predseda Aliancie za rodinu Anton Chromík s tým, že rodina nie je problém, ale riešenie problémov.

(viac…)
Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.