Blížime sa k patovému bodu a namiesto zdravého rozumu ideme zase siahať po donucovaní a propagande. Ak chceme viac očkovať, nerobme z ľudí hlupákov a ukážme silnú stránku vedy.

Boli časy, keď rozhodujúce miesto v demokracii hrala diskusia a polemika. Dnes je to poväčšine minulosť, na škodu všetkým.

Debaty nahrádzajú kampane, argumenty emócie a intelektuálov celebrity. Vedie to k väčšiemu rozdeleniu a rozkladu spoločnosti, sme v tom už po kolená, takže ide v podstate o banálne poznanie.

Existujú však témy, kde sa ešte dá takejto partizánskej zákopovej politike vyhnúť. Čínsky vírus a štepenie proti nemu by takou témou malo byť. Niečo si to však vyžaduje.

Najskôr krátky úvod.

Od júna začíname zaostávať v očkovaní oproti okolitým krajinám. Momentálne máme zaočkovaných 2,2 milióna ľudí prvou dávkou, z toho 1,9 milióna kompletne. Štát si stanovil cieľ 3,3 milióna, čo je 60 percent populácie, cieľom je teda ešte milión osôb. Okolité krajiny V4 a Rakúsko sú na tom lepšie ako my, my sme zhruba na úrovni Slovinska. Takže žiadna tragédia.

Ale k jednej sa pomaly schyľuje.

Začína sa to postupne. Skeptici sú postupne označovaní za antivaxerov, tí, čo majú otázky, za oponentov. Ideálny čas na diskusiu, namiesto toho sa hneď nálepkuje, getoizuje a bojuje. Úplne zbytočne.

(viac…)
Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.