Spor medzi Remišovou a Kolíkovou rozbíja stranu Za ľudí aj podľa samých členov. Ministerka spravodlivosti sa netají tým, že by Remišovú rada nahradila na predsedníckej stoličke. Strana sa aj pre vnútorné spory prepadáva v prieskumoch pod hranicu zvoliteľnosti.

Vnútrostranícka vojna v strane Za ľudí má ďalšie dejstvo. Mária Kolíková, ktorá po sporoch s Veronikou Remišovou vytvorila okolo seba stranícku frakciu, najnovšie nevylúčila odvolanie šéfky poslaneckého klubu Jany Žitňanskej (Za ľudí).

Podľa informácií portálu Aktuality by sa novým šéfom poslaneckého klubu mohol stať štátny tajomník Kolíkovej rezortu spravodlivosti Michal Luciak. Remišová považuje snahy o odvolanie Žitňanskej zo strany Kolíkovej frakcie za „mocenské ťahy svojich protivníkov“.

Poslanci stojaci za svojou straníckou šéfkou Remišovou si myslia, že Kolíková chce získať prevahu v poslaneckom klube Za ľudí. Tvrdia, že ministerka spravodlivosti zavádza, keď tvrdí, že za konanie straníckeho snemu, na ktorom by sa volil nový predseda či predsedníčka, boli aj krajské organizácie.

(viac…)
Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.