14. júla, 07:12

Máme radiť mužom, ako dojčiť. Niektorým austrálskym asistentkám prekážajú školenia o LGBT ľuďoch

Máme radiť mužom, ako dojčiť. Niektorým austrálskym asistentkám prekážajú školenia o LGBT ľuďochIlustračný obrázok. Foto: Daniel Veselský/TASR

Oklamali nás, cítime sa nesvoji, tvrdí oznamovateľka z Austrálskej dojčenskej asociácie. Organizácia má za úlohu poskytovať poradenstvo aj pre LGBT osoby – čo je však pre viacerých asistentov nepríjemné. V organizácii taktiež vraj dochádza k obmedzovaniu a potlačovaniu niektorých prirodzených slov, ako napríklad matka.

U protinožcov sa rozpútal spor v rámci Austrálskej dojčenskej organizácie (ABA). Podľa oznamovateľky, známej len ako Sue, organizácia ponúka svoje služby aj transrodovým osobám či homosexuálnym mužom, informuje britský denník Daily Mail.

Niektorí materskí poradcovia sa preto vraj cítia nepríjemne či nesvoji, keď majú pomáhať biologickým mužom. Asistenti z ABA, ako napovedá už názov asociácie, sa totiž zameriavajú na pomoc matkám s dojčením, čo prirodzene nefunguje u mužov.

„Sme trénovaní, aby sme podporovali matky, nie gejov, transrodové osoby, …či asexuálnych ľudí,“ hovorí Sue, ktorá podľa svojich slov pracovala v ABA viac ako desať rokov.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.