Poslanec Národnej rady za hnutie OĽaNO Martin Čepček to má v poslaneckom klube nahnuté. Straníci ho z klubu chcú vylúčiť. Čepček však nerozumie prečo.

Čepčeka z klubu OĽaNO dočasne vylúčili na tri mesiace už začiatkom februára. Poslanec ešte vlani bez predošlej dohody v rámci hnutia predložil do parlamentu na rokovanie návrh zákona na sprísnenie interrupcií. Dostal „žltú kartu“ s varovaním, ale napriek tomu hlasoval a prekladal návrhy podľa vlastného uváženia, nie podľa nôt predpísaných poslaneckým klubom hnutia Igora Matoviča.

Začiatkom roka Čepček napriek varovaniu od kolegov z OĽaNO podporil zákony z dielne kotlebovcov. Za to si vyslúžil spomínanú stopku v poslaneckom klube. Ani to ho však nezastavilo, aby v parlamente hlasoval takpovediac samostatne. Ako jediný z poslancov strán vládnej koalície hlasoval v máji s opozíciou za odvolanie ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej (Za ľudí).

Informáciu o tom, že majú Čepčeka vyhodiť z poslaneckého klubu hnutia, potvrdil pre portál Aktuality sám poslanec. Uviedol, že ho predseda klubu OĽaNO Michal Šipoš po júnovej schôdzi parlamentu požiadal o krátky rozhovor.

(viac…)
Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.