Francúzska tajná služba spustila internetovú stránku, na ktorej okrem iného otvorila verejný nábor nových zamestnancov. Web sa pritom venuje aj boju proti terorizmu. Varuje pred islamskými radikálmi a učí ľudí, ako odhaliť podozrivé správanie sa takzvaných osamelých vlkov.

Francúzske Generálne riaditeľstvo pre vnútornú bezpečnosť nasleduje (DGSI) vzor britskej MI5 a otvára sa viac verejnosti. Na novom webe otvorene verbuje nových pracovníkov zo všemožných profesií.

Každoročne prijíma DGSI niekoľko stoviek spravodajských dôstojníkov a vyšetrovateľov, ktorými sa môžu stať policajti, štátni zamestnanci z administratívnych, technických a vedeckých orgánov alebo dokonca zmluvní pracovníci, inžinieri, prekladatelia, analytici, architekti či psychológovia. Francúzska tajná služba zamestnáva vyše 5-tisíc ľudí.

Teraz sa môžu kandidáti prihlasovať sami priamo na oficiálnom webe francúzskej tajnej služby. Najväčší záujem je o profesie z technických oblastí. Žiadaní sú programátori, matematici, odborníci na kryptografiu či aplikovanú mechaniku. Rovnako tiež analytici, tvorcovia databáz a, samozrejme, odborníci na jazyky, ako je napríklad ruština, čínština, hebrejčina, arabčina či africké dialekty. Súčasťou webu a náborovej kampane nových pracovníkov je aj propagačné video, ktoré si na mušku berie hrozbu radikálneho islamu.

(viac…)
Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.