Predsedníčka talianskej strany Bratia Talianska Giorgia Meloniová kritizuje zámer talianskej ľavice pretlačiť cez senát zákon proti homofóbii. Tvrdí, že využíva gejov a lesby ako nástroje pre svoju propagandu a pretláčanie vlastnej agendy.

V Taliansku horia vášne okolo návrhu proti-homofóbnej legislatívy známej ako Zanov zákon, podľa predkladateľa, člena ľavicovej Demokratickej strany a LGBT aktivistu Alessandra Zana. Oponenti tvrdia, že zákon zavedie v Taliansku myšlienkový zločin, informuje taliansky denník Il Giornale.  

Medzi kritikov patrí napríklad predsedníčka národnokonzervatívnej strany Bratia Talianska (FdI) Giorgia Meloniová. Tá tamojších ľavičiarov obviňuje, že používajú homosexuálov len ako nástroj na pretláčanie svojej agendy.

Podľa nej stavajú svoj politický boj na „koži gejov a lesieb“, pričom využívajú tie „najzraniteľnejšie osoby ako ľudské štíty, aby robili niečo iné“. Meloniová je rada, že v Taliansku je dosť gejov, ktorým sa nepáči byť objektom propagandy.

Odmieta tiež vyučovanie o homosexualite na základných školách, ako aj kritiku, že jej názor je diskriminačný. Poukazuje na to, že na rovnakých školách sa neposkytuje ani regulárna sexuálna výchova. „Je to zložitá téma a je lepšie, keď je vložená do rúk rodinám,“ myslí si predsedníčka FdI.

(viac…)
Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.