V Iráne, kde od roku 1979 vládnu islamisti, sa z náboženského hľadiska deje niečo ohromujúce: prekvitá tu kresťanstvo. Môže to mať závažné dôsledky.

Všimnime si niekoľko svedectiev: David Yeghnazar z misijného združenia Elam Ministries v roku 2018 uviedol, že „Iránci sa stali voči evanjeliu najotvorenejším národom“. Televízna sieť Christian Broadcast Network v tom istom roku 2018 zistila, že „kresťanstvo v Islamskej republike Irán rastie rýchlejšie než v akejkoľvek inej krajine“. Shay Khatiri z John Hopkins University minulý rok o Iráne napísal, že „islam je tu najrýchlejšie miznúcim náboženstvom, zatiaľ čo kresťanstvo rastie najrýchlejšie“.

Takýto trend vyplýva z extrémnej formy islamu, ktorú uvalil teokratický režim. Istý cirkevný líder v Iráne v roku 2019 uviedol: „Čo keby som vám povedal, že islam je mŕtvy? Čo keby som vám povedal, že mešity sú v Iráne prázdne? Čo keby som vám povedal, že v Iráne už islam nikto nenasleduje? (...) Čo keby som vám povedal, že najlepším Ježišovým evanjelizátorom bol ajatolláh Chomejní [zakladateľ Islamskej republiky]?“ Istý bývalý iránsky moslim a neskôr evanjelický pastor hovoril podobne už v roku 2008: „Ocitáme sa pred niečím, čo je viac než len konverzia na kresťanskú vieru. Ide o hromadný exodus z islamu.“

(viac…)

Zadajte váš email a čítajte mesiac zadarmo alebo sa prihláste do svojho účtu.

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.