Ak sa čínsky koronavírus vyvíja tak, ako to pri vírusoch býva, teda k vyššej infekčnosti a väčšej neškodnosti, uplatňovať systémový apartheid rozdeľujúci spoločnosť na očkovaných a neočkovaných by v tejto fáze pandémie bola chyba.

V českej vláde sa uvažuje o epidemickom sprísňovaní a opozícia, až na komunistov (!), SPD a malú Trikolóru, varuje všetkých pred uvoľňovaním. Svetová zdravotnícka organizácia dohovára vládam, ktorým by uvoľňovanie snáď napadlo.

Medzinárodná skupina vedcov, „globálnych expertov“, napísala do Lancetu list, v ktorom britskú vládu žiada, nech, preboha, svoj Deň slobody, odložený na 19. júla, znovu odloží a zachová také opatrenia, ako sú rúška v doprave alebo vo vnútorných priestoroch.

Ako sa s tým všetkým rýmujú správy práve z Británie a tiež z Izraela, že ten variant delta, ktorému sa prisudzuje väčšia infekčnosť, dokáže častejšie než predchádzajúce varianty obísť aj vakcínu a nakaziť plne zaočkovaných ľudí, ktorí už mali pocit bezpečia? Dve dávky AstraZenecy podľa údajov štátneho ústavu Public Health England znamenajú iba 60-percentnú ochranu. Izraelčania ochranu vakcínou od Pfizeru proti nákaze deltou odhadujú na 63 percent. Menej sa zdôrazňuje, že ochrana pred ťažkým priebehom choroby je aj u delty stále rovnako vysoká, nad 90 percentami.

(viac…)
Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.