Štyridsiatapiata hlava Spojených štátov amerických Donald Trump žaluje veľké technologické spoločnosti vrátane ich riaditeľov. Niekdajší šéf Bieleho domu pokračuje v krížovej výprave s cieľom, aby dosiahol obnovenie svojich účtov na sociálnych sieťach.

Bývalý americký prezident Donald Trump podal v stredu žaloby na technologické korporácie Facebook, Google a Twitter. Podľa niekdajšieho najmocnejšieho muža planéty ho tieto spoločnosti nezákonne cenzurujú. Dané korporácie taktiež podľa neho porušujú právo slobodného prejavu garantované prvým dodatkom americkej ústavy.

„Žiadame ukončenie tieňového zákazu, umlčiavania a pridávania na čiernu listinu, vylučovania a rušenia, ktoré tak dobre poznáte,“ povedal Trump na tlačovej konferencii, ktorú organizoval na svojom golfovom ihrisku v meste Bedminster v štáte New Jersey. 

Bývalá hlava Spojených štátov amerických žaluje konkrétne spoločnosť Facebook a jej riaditeľa Marka Zuckerberga, spoločnosť Twitter a riaditeľa Jacka Dorseya, a nakoniec organizáciu Alphabet s jej riaditeľom Sundarom Pichaiom, pod ktorú patrí Google i Youtube.

Spomínané žaloby sú hromadného typu. To znamená, že bývalý prezident bude zastupovať aj záujmy všetkých používateľov, ktorí sa považujú za poškodených. „Zvíťazíme v historickom víťazstve pre americkú slobodu a rovnako aj pre slobodu prejavu,“ vyhlásil Trump.

(viac…)
Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.