Prečo hokejisti Tampy Bay Lightning obhájili  Stanleyho pohár, prečo nehral Tomáš Tatar a aké zmeny možno čakať v novom ročníku? Píše Matúš Zajac.

Erikovi Černákovi sa podarilo dvakrát po sebe získať Stanleyho pohár. Je to veľký úspech pre každého hokejistu a Erik Černák si to za svoje výkony, zvlášť počas vyraďovacej časti, zaslúžil.

Máme za sebou dve atypické sezóny, v ktorých hlavnú rolu zahrala pandémia, a preto sa o nich bude ešte dlho diskutovať. Tampa Bay išla za obhajobou suverénnym spôsobom, v podstate nedali Montrealu Canadiens žiadnu šancu.

Ale táto obhajoba so sebou nesie aj dve diskutabilné skutočnosti. Tou prvou bolo momentálne korektné, ale predsa len obídenie platového stropu. Vysvetlím o čo ide. Každé mužstvo musí dodržať v základnej časti platový strop, je to tvrdá regulácia, ktorú jednoducho nemožno porušiť. Má to vplyv na fungovanie klubov, o tom je napríklad stratégia nákupov hviezd. Mužstvá, ktoré vedia, že budú hrať vyraďovaciu súťaž mesiac pred ukončením základnej časti, posilňujú svoje mužstvá, ale aj oni musia dodržiavať pravidlá platového stropu.

(viac…)
Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.