Nadnárodná obranná a letecká spoločnosť Raytheon nadväzuje na kritickú rasovú teóriu, ktorá vo veľkom určuje parametre života v USA. Dokazovať to majú uniknuté interné dokumenty, podľa ktorých firma učí svojich belošských zamestnancov, že sa nachádzajú na vrchole rebríčka útlaku a mali by ustúpiť menšinám.

Raytheon Technologies Corporation patrí medzi najväčšie korporácie na svete. Špecializuje sa na letecké a obranné technológie. Po celej planéte zamestnáva približne 180-tisíc pracovníkov, pričom minimálne tých v USA okrem bežných pracovných postupov podľa všetkého vzdeláva aj o agende kritickej rasovej teórie.

Upozorňuje na to konzervatívny aktivista a režisér Christopher F. Rufo. Ten vo svojich príspevkoch na sociálnej sieti Twitter tvrdí, že Raytheon svojich zamestnancov takisto segreguje podľa rasy či domnelého podielu na utláčaní.

„Raytheon, druhý najväčší národný obranný dodávateľ, spustil program kritickej rasovej teórie, ktorý odporúča bielym pracovníkom, aby konfrontovali svoje privilégium, odmietli princípy rovnosti a zastavili financovanie polície,“ píše Rufo.

https://twitter.com/realchrisrufo/status/1412460830000508928

Búrajte svoju identitu

Aktivista sa odvoláva na údajné vnútorné dokumenty spoločnosti, ktoré sa týkajú školiaceho programu zvaného „Spoločne silnejší“. Ten mal iniciovať predseda predstavenstva Raytheonu Greg Hayes v lete minulého roku, po smrti Afroameričana Georgea Floyda.

(viac…)
Najnovšie autorské články