Máme nedostatok presných informácií o pápežovom skutočnom stave po operácii. Pozorovatelia dúfajú, že Vatikán zverejní ďalšie informácie, aby sa nešírili zbytočné špekulácie. O zrušení jeho cesty na Slovensko o vyše dva mesiace sa zatiaľ neuvažuje. O téme píše náš redaktor priamo z Ríma.

"Pooperačný stav Jeho Svätosti pápeža Františka je pravidelný a uspokojivý. Svätý Otec naďalej pravidelne prijíma potravu a infúzna terapia bola pozastavená. Záverečné histologické vyšetrenie potvrdilo ťažkú divertikulárnu stenózu so známkami sklerotizujúcej divertikulitídy. Pápeža Františka teší množstvo správ a náklonnosti, ktoré v týchto dňoch dostáva, a vyjadruje vďačnosť za blízkosť a modlitbu."

Takto o stave pápeža Františka, ktorý v nedeľu podstúpil plánovanú operáciu hrubého čreva, informovalo Tlačové stredisko Svätej stolice. Nad týmito základnými informáciami však visí “oblak skepticizmu”, začali vznikať rôzne podozrenia, aký je skutočný stav pápeža Františka, o téme píšu viacerí vatikanisti aj médiá. Jeho ohlásená cesta na Slovensko v septembri tohto roku sa zatiaľ neodkladá a ani medzi novinármi sa doteraz nespochybnila.

Pápež František v nedeľu podstúpil plánovanú operáciu hrubého čreva v rímskej nemocnici Gemelli, ktorá trvala asi tri hodiny. Mali by ho prepustiť o niekoľko dní, pokiaľ sa nevyskytnú komplikácie. Teoreticky by mohol predniesť tradičnú nedeľnú modlitbu Anjel Pána z nemocnice, možno z Vatikánu.

(viac…)

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.