Košice pod Tatrami rozbili lídra z Popradu už v prvej tretine

HC Košice - HK Mikron Nové Zámky Líder HC Košice Michal Chovan tromi asistenciami režíroval výhru svojho tímu nad vedúcim Popradom

V tradičnom východniarskom derby privítal pod Tatrami prvý Poprad siedme Košice. Kamzíci nepotvrdili úlohu favorita a prišli o sériu trinástich zápasov, v ktorých zaznamenali aspoň bod.

Sviatočný bol úvod duelu, keď si vedenie „kamzíkov“ pripomenulo dvestý vsietený gól v slovenskej ligovej súťaži v podaní domáceho kanoniera Marcela Haščáka. Väčšinu z nich dosiahol práve v drese súpera z Košíc. Popri tom ale stihol okúsiť aj legionársky chlebíček, či už v ruskej KHL alebo v českej extralige.

Z úvodu boli aktívnejší domáci, ale sviatočnú náladu im oceliari pokazili hneď zo svojej prvej strely. Chovanovu nezištnú prihrávku pretavil na svoj úvodný gól v sezóne Réway. Košice ubránili sériu popradských presiloviek, tú ich využil Klhufek. Rychlíka vyhnal z brány skórujúci Frič. Ani striedajúci Vošvrda si dlho čisté konto nepodržal, Belluš a Mráz upravili do konca tretiny na hrozivých 0:5. Zdalo sa, že Košice premenia každú strelu na gól. Tretina síce skončila na strely 18:8 pre Poprad, no bolo fakticky po zápase.

Vyrovnanejšia bola druhá tretina. Za Košičanov pridal svoj druhý gól Mráz. Nepriestrelnosť Riečického zlomil až Haščák. V tretej tretine sa už len dohrávalo. Poprad mal výhodu viacerých presiloviek. Využil len jednu, konečné skóre strelou od modrej stanovil Holanďan Dalhuisen.

V ďalších utorkových zápasov zdolal Trenčín Liptovský Mikuláš 5:2, Zvolen vyhral nad Nitrou 4:3 až po samostatných nájazdoch.

HK Poprad – HC Košice 2:6 (0:5, 1:1, 1:0)

Góly: 37. Haščák (Skokan), 48. Dalhuisen (Haščák, Skokan)  – 6. Réway (Chovan), 14. Klhůfek (Chovan), 15. Frič (Pavlin), 16. Belluš (Vrábeľ), 17. Mráz (Klhůfek, Pospíšil), 31. Mráz (Belluš)

Poprad: Rychlík (15. Vošvrda) – Drgoň, Repe, Brejčák, Dalhuisen, Česánek, Hudec, Kramár – Haščák, Skokan, Svitana – Handlovský, Preisinger, Vandas – Livingston, Zagrapan, Tavi – Matej Paločko, Bjalončík, Matúš Paločko – Hajnik

Košice: Riečický – Baránek, Pavlin, Růžička, Michalčin, Deyl, Slovák, Cibák, Novota – Michal Chovan, Mráz, Réway – Klhůfek, Pospíšil, Frič – Jokeľ, Vrábeľ, Belluš – Krasničan, Havrila, Nagy