V čom Mark Rutte pripomína mečiarizmus a ako na útoky EÚ na Maďarsko reaguje premiér Eduard Heger a slovenskí konzervatívci.

Vláda Viktora Orbána presadila v maďarskom parlamente zákon, ktorý zavádza prísnejšie sankcie voči pedofílii a zakazuje sprístupňovanie niektorých materiálov mládeži. Jedná sa o materiály pornografické alebo propagujúce homosexualitu či genderovú ideológiu.

Reakcia liberálnej väčšiny EÚ nedala na seba dlho čakať. Na základe iniciatívy belgickej ministerky zahraničných vecí Sophie Wilmèsovej predstavitelia (napokon až) osemnástich členských krajín EÚ podpísali vyhlásenie proti maďarskému zákonu. Zákon bol témou summitu EÚ pred pár dňami.

Vyhlásenie osemnástky ako ilustrácia antropologickej revolúcie

O pol roka uplynie desaťročie od prvého vydania mojej knihy Levy prichádzajú, v ktorej som popísal mechanizmy, ktorými sa presadzuje antropologická revolúcia proti rodine. Mocenské pozície v ozbrojených zložkách, ako polícia či armáda, nie sú pre liberálov podstatné, podstatné je ovládnutie inštitúcií, rozhodujúcich o kultúre, napríklad médií a školstva.

Najnovšie autorské články