Premiér Maďarska Viktor Orbán pred niekoľkými dňami zaplavil stránky európskych novín reklamou na reformu EÚ. Upozornil na budovanie takzvaného superštátu, nedostatok demokracie, hrozbu masovej migrácie a apeloval aj na vstup Srbov do tohto spoločenstva.

Maďarský predseda vlády Viktor Orbán čelí v poslednom období v Európskej únie masívnej ostrakizácii. Dôvodom sú legislatívne zmeny, ktoré stavajú mimo zákon propagáciu homosexuality a zmeny pohlavia medzi mladými ľuďmi do 18 rokov.

Jeho pozícia vo vzťahu k iným krajinám však nie je len defenzívna. Svedčí o tom rozsiahla informačná kampaň zameraná na reformu Únie, ktorú šéf vládneho Fideszu rozprúdil naprieč veľkými médiami na starom kontinente.

Orbán v siedmich bodoch tvrdí, že v Bruseli sa buduje superštát, kritizuje čoraz užšiu integráciu, odmieta vplyv nevolených mimovládnych organizácií, varuje pred masovou migráciou a pandémiami, sťažuje sa na demokratický deficit europarlamentu a navrhuje, aby bolo Srbsko prijaté medzi členské štáty.

(viac…)
Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.