Po novom sú problematické aj stravovacie návyky Francúzov, ktoré si vzala na mušku profesorka Mathilde Cohenová. Jedlo a zvyky krajiny galského kohúta označuje frázami z prostredia kritickej rasovej teórie a tvrdí, že súvisia aj s kolonializmom či belošskou dominanciou.

Po novom je rasistické už aj francúzske jedlo. Vyplýva to z tvrdení profesorky práv Mathildy Cohenovej na seminári organizovanom univerzitami Sciences Po (Parížsky inštitút politických vied) a Nanterreskou univerzitou, informuje britský denník The Times.

Na seminári sa diskutovalo o „belosti jedla“, pričom Cohenová odvolávajúc sa na vlastnú prácu tvrdí, že francúzske kuchynské zvyky podporujú belošskú dominanciu nad etnickými menšinami. Francúzske jedlo je vraj súčasťou takzvaného „belošského privilégia“. Ide o termín, ktorý používajú zástancovia kritickej rasovej teórie.

Podľa profesorky sú jedálenské zvyky Francúzov „centrálnym spôsobom tvorby rasovej a etnickej identity cez otrokárstvo, kolonializmus a imigráciu“. Inak povedané, Francúzi vraj využívajú svoje jedlo, aby „posilnili“ belošstvo vo Francúzsku.

Miestne označenie je kolonializmus

Cohenová o tomto „probléme“ napísala aj prácu, v ktorej argumentuje, že francúzska kuchyňa a ignorovanie štrukturálneho rasizmu ide v ruka v ruke. V tomto diele tiež opisuje svoju snahu o identifikáciu a kritiku belošskosti francúzskeho jedla (blanchité alimentaire).

(viac…)
Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.