Ruský prezident Vladimir Putin prvý raz špecifikoval, ktorú vakcínu proti ochoreniu COVID-19 dostal. Reagoval tak na opakujúcu sa otázku ruských občanov v rámci výročného podujatia „Priama linka“.

„Dal som sa zaštepiť vakcínou Sputnik V, ktorou očkujú aj ozbrojené sily. Prezident je predsa ich hlavným veliteľom,“ vyhlásil Putin v reakcii na otázku, ktorú mu v mene občanov položili redaktorky v štúdiu Priama linka. Ruský líder ďalej spresnil, že po prvom očkovaní necítil nič, pričom po druhom mu dočasne stúpla teplota na 37,2 stupňa Celzia. Krvné testy o desať dní neskôr podľa jeho slov ukázali, že má vysokú úroveň ochrany voči koronavírusu SARS-CoV-2.

Putin najprv uviedol, že vakcínu, ktorou sa dal očkovať, nechcel dlho špecifikovať na odporúčanie svojich spolupracovníkov. Obávali sa totiž, že daná vakcína by mohla dostať konkurenčnú výhodu. Dodal však, že v čase, keď ho štepili, boli na ruskom trhu len dve vakcíny – Sputnik V a EpiVacCorona. Zdôraznil pri tom, že niekoľkomesačná očkovacia kampaň dokázala spoľahlivosť, kvalitu a bezpečnosť všetkých vakcín na ruskom trhu.

(viac…)
Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.