Hnutie kresťanských spoločenstiev detí organizuje od 18. júna do 4. septembra putovanie relikvií Svätých Košických mučeníkov po jednotlivých farnostiach na Slovensku, kde sú aktívne spoločenstvá eRka. Púť relikvií je jednou z aktivít v čase vrcholiacich osláv 30. roku eRka.

Prvé miesto, na ktorom si eRkári uctili ostatky Svätých Košických mučeníkov, bolo stretnutie Celoslovenskej rady eRka v Liptovskej Osade. Odtiaľ pokračujú podľa harmonogramu, ktorý sa nachádza na webe.

“V čase vrcholiacich osláv prežívania 30. roku eRka sme sa rozhodli, že aj takouto púťou poďakujeme Pánu Bohu za požehnania a našim patrónom za sprevádzanie. Chceme sa ich príkladom znovu povzbudiť. Vieme, že aj my teraz píšeme ďalšie stránky histórie eRka. Modlime sa spoločne, aby sme svojím každodenným životom v službe prinášali kúsok svedectva a roznášali kúsok radosti z viery,” približuje zámer púte jedna zo zakladateľov eRka Terézia Žitňanská.

Relivia. Foto: archív eRka

“Tešíme sa, že aj počas putovania relikvií môžeme vidieť veľkú tvorivosť eRkárov. Vo viacerých farnostiach pripravili nielen pre deti zaujímavý program. Konajú sa sväté omše s prítomnosťou relikvií, adorácie, pobožnosti. Deti a mladých pozývajú na akcie, stretká, relikvie navštívili aj niektoré školy,” dodáva koordinátorka púte Zuzana Čaučíková.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.