29. júna 2021

Prvá z chválových nocí s projektom Godzone sa konala dvakrát

Prvá z chválových nocí s projektom Godzone sa konala dvakrátWorship Night Prešov, 2021. Foto: archív projektu Godzone

Uplynulý víkend sa konal prvý zo štyroch plánovaných modlitbových chválových večerov pod holým nebom. Ako vyzerali Worship Nights na amfiteátri v Prešove?

„Worship Night“ sa pre mňa začala už oveľa skôr – minimálne v ten deň 25. júna 2021. Ráno mi budík zazvonil o 5:50 spolu s cinknutím esemesky „čakám dole“. Komunikačný šum spôsobil moje malé meškanie, ktoré mohlo všetko uviesť do stresu, ale na cestách míňajúc ostatných členov nášho tímu som sa v myšlienkach modlila, aby v našej slabosti a neschopnosti či čomkoľvek, čo sa nepodarí podľa našich predstáv, si Boh zariadil dnes veci tak, ako si to predstavuje on. Dnes predsa nemá ísť o nás. 

Po 200-kilometrovej jazde celý Godzone tím dorazil do Prešovského amfiteátra a spolu s dobrovoľníkmi sa stretol v spoločných modlitbách a na organizačnej porade za pódiom. Piekli sme sa na poludňajšom slnku, no tím pracoval ako malé mravenisko. Každý vedel, čo má robiť, a tak po niekoľkých hodinách bolo všetko pripravené. Keď odbilo 16:30, stage bol postavený, Godzone shop otvorený (krivkajúc s takmer odfúknutou strechou, ale predsa), registrácia pripravená, „welcome tím“ nažhavený, modlitebníci upriamení. Amfiteáter si priam pýtal naplniť sa. Celý. No pravidlá sú pravidlá, a tak vtedy už len stačilo otvoriť brány pre prvých 500 uctievačov a stretnutie usporiadané z jediného dôvodu, jedine na oslavu Boha a pre nič iné, sa mohlo začať.

Foto: archív projektu Godzone

Pri vstupe po registrácii účastníkov vítal „welcome tím“ a ľudia boli nadšení, že sa konečne niečo deje. Nadšení zo stretnutia priateľov, z toho niečoho konečne príjemne ľudského: rozhovorov a nadšených pozdravov, pripravení opäť zažiť rozmer spoločnej modlitby chvál, v hĺbke aj tanci a jasote.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.