Strana Hlas-SD chce osloviť voličov na vidieku a predstaví aj ďalšie nové tváre, ktoré doteraz v politike neboli. Povedal to predseda strany Peter Pellegrini deň po straníckom sneme. Dúfa, že Ústavný súd SR umožní usporiadanie referenda o predčasných voľbách. V opačnom prípade sa chce obrátiť na medzinárodné inštitúcie. V pondelok chce podať návrh na odvolanie ministra financií Igora Matoviča. Pellegrini podporil očkovanie, ale na dobrovoľnej báze.

„Strana Hlas chce byť stranou vidieka, žije tam väčšina Slovákov. Braňo Becík je človekom na správnom mieste,“ vyhlásil v diskusnej relácii TA3 V politike Pellegrini na margo nového člena predsedníctva Branislava Becíka. Nové mená predseda strany ohlásil na sneme Hlasu-SD v sobotu.

Podpredsedníčkou strany sa stala Zuzana Dolinková, ktorá je riaditeľkou Zväzu ambulantných poskytovateľov. Chce sa venovať zdravotníctvu. Becík aj Dolinková v posledných parlamentných voľbách kandidovali za stranu Dobrá voľba.

Tretím novým členom bez minulosti v strane Smer-SD je futbalista Dušan Tittel. V minulom volebnom období bol poslancom za Slovenskú národnú stranu (SNS). „Prinesieme tváre bez politickej minulosti,“ uviedol Pellegrini s tým, že ich predstaví na jesennom programovom sneme strany.

Členom predsedníctva Hlasu-SD zostal Peter Žiga, ktorý sa stiahol do úzadia, keď ho NAKA v decembri obvinila z podplácania. Má stále dôveru straníckeho lídra, ktorý argumentuje prezumpciou neviny.

Ústavný súd musí slúžiť ľuďom

Ústavný súd (ÚS) by podľa Pellegriniho mal odobriť referendum o predčasných voľbách a „slúžiť ľuďom“, ktorí plebiscit podporili. Podanie na posúdenie ústavnosti naň podala prezidentka Zuzana Čaputová.

(viac…)
Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.