24. júna 2021

V sídle SZĽH zasahovali daňoví kriminalisti. Šatan hovorí o očistnom procese

V sídle SZĽH zasahovali daňoví kriminalisti. Šatan hovorí o očistnom proceseDaňoví kriminalisti v budove, kde sídli Slovenský zväz ľadového hokeja. Foto: Tomáš Dugovič

AKTUALIZOVANÉ V sídle Slovenského zväzu ľadového hokeja sa konala akcia Kriminálneho úradu finančnej správy (KÚFS). Dôvodom mali byť fiktívne faktúry. Na dnes bol pritom naplánovaný aj kongres hokejového zväzu. Po jeho skončení prezident zväzu Miroslav Šatan uviedol, že sme svedkami očistného procesu.

Policajti z finančnej správy do Slovenského zväzu ľadového hokeja prišli vo štvrtok ráno o ôsmej hodine. Na mieste sa zhromaždilo približne 20 príslušníkov úradu, ktorí prišli viacerými vozidlami. Podľa zdrojov Štandardu akcia súvisí s fiktívnymi faktúrami vydávanými zväzom.

„Potvrdzujeme kontrolu zo strany Kriminálneho úradu finančnej správy, ktoré sa týka kontroly činností od roku 2017. Vedenie zväzu je plne súčinné v tomto smere a má za to, aby sa všetky podozrenia vyšetrili. Považujeme to za súčasť procesu, ktorý začalo súčasné vedenie SZĽH a cieľom ktorého je očistiť hokejové hnutie od podozrení, krívd a falošných obvinení,“ uviedol pre Štandard PR manažér zväzu Peter Jánošík.

„Vzhľadom na prebiehajúce úkony zatiaľ nemôžeme poskytnúť k zásahu bližšie informácie. Keď to bude možné, budeme včas informovať médiá aj verejnosť,“ skonštatovala pre Štandard hovorkyňa KÚFS Martina Rybanská.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.