20. júna 2021

Mládežníci SaS namaľovali pred maďarský konzulát dúhovú vlajku

Mládežníci SaS namaľovali pred maďarský konzulát dúhovú vlajkuFoto: Facebook

Prípravka koaličnej strany SaS namaľovala pred maďarský konzulát v metropole východného Slovenska dúhovú zástavu. Ide o formu protestu voči maďarskému zákonu zakazujúcemu propagáciu pedofílie a homosexuality medzi nedospelými ľuďmi.

Členovia mládežníckej organizácie SaS namaľovali pred vchod maďarského konzulátu v Košiciach dúhovú zástavu. Ich počin je reakciou na zmenu legislatívy dotýkajúcu sa LGBT komunity, ktorú nedávno prijala Budapešť.

„Možno si pán Orbán pri pohľade naň uvedomí, že homosexuáli nie sú ancikristi. Že inakosť je fajn. Že človek, ktorý sa správa podľa toho, čo mu je prirodzené, nie je nepriateľ. Že tradičná rodina čelí iným výzvam než homosexuálom. A v neposlednom rade, že sú jeho aktivity úplne zbytočné, pretože láska je láska a nezastaví ju žiaden zákon,“ píšu mladí liberáli.

„Veríme, že nikdy nič podobné nepríde aj ku nám. Iste sa nájde pár poslancov, ktorí by homosexuálov radi vyškrtli zo slovníka, ale tu to také jednoduché ako v Maďarsku rozhodne mať nebudú. Práva menšín musíme chrániť a nie ich v mene politického marketingu pošliapavať,“ pokračovali.

Nadväzujú na starších spolustraníkov

K podobnému kroku v piatok pristúpili aj poslanci tejto koaličnej strany Jana Bittó Cigániková a Miroslav Žiak. Tí sa k takzvanej podpore inklúzie a lásky medzi ľuďmi rovnakého pohlavia prihlásili fotografiou s dúhovými ponožkami pred Veľvyslanectvom Maďarska v Bratislave.

(viac…)

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.