Trial 4 dnes patrí medzi jeden z najsledovanejších seriálov na Netflixe. V osemdielnom dokumente vystupujú reálni ľudia, a nie herci. Ozrejmujú priebeh z vyšetrovania vraždy v Spojených štátoch z 90. rokov, ktoré viedlo k odsúdeniu, s veľkou pravdepodobnosťou, nevinného človeka na doživotie.

Dňa 26. septembra 1993 zomrel na benzínovej pumpe bostonský detektív John Mulligan. Jeho smrť bola viac ako chladnokrvná, strelili mu päťkrát do tváre, keď spal vo vlastnom aute. Podľa niektorých jeho kolegov mohlo ísť o atentát, keďže Mulligan patril medzi dôsledných policajtov. Počas svojej práce zatkol viac ako 500 ľudí, z ktorých približne 400 odsúdili.

Na vyšetrenie vraždy sa hotoval každý policajt, keďže šlo o jedného z nich. Za každú cenu si priali nájsť niekoho, kto bude pykať za túto vraždu. Po pár dňoch sa stali ďalšie dve vraždy. Zomreli dve mladé afroamerické ženy, boli to sesternice Seana Ellisa.

Pri vyšetrovaní vraždy sesterníc sa Sean dostal na vypočúvanie, kde sa ho pýtali na úplne iný prípad, a to na vraždu bostonského detektíva. Sean potvrdil, že v deň vraždy bol na benzínovej pumpe. Celé vypočúvanie bežalo bez účasti Seanovho právnika. Neskôr sa potvrdilo, že vraždy navzájom nesúvisia.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.