Nemcov naštartovali dva vlastné góly, Portugalsko zdolali 4:2

Portugalsko – Nemecko Na snímke uprostred nemecký stredopoliar Kai Havertz strieľa vyrovnávajúci gól na 1:1 v zápase základnej skupiny F ME vo futbale Portugalsko - Nemecko v Mníchove v sobotu 19. júna 2021. Foto: TASR/AP

Futbalisti Nemecka zvládli sobotný šláger F-skupiny EURO 2020, v Mníchove zvíťazili nad Portugalskom 4:2 a udržali sa v hre o postup do osemfinále.

Obhajca titulu viedol po presnom zásahu kapitána Cristiana Ronalda, Nemci však ešte v prvom polčase otočili skóre vďaka vlastným gólom Rubena Diasa a Raphaela Guerreira. Náskok trojnásobných európskych šampiónov zvýšili po prestávke Kai Havertz a Robin Gosens, Diogo Jota už iba zmiernil prehru Portugalska.

Nemci si do tabuľky pripísali prvé tri body, rovnaký počet má na konte aj ich sobotný súper. Lídrom zoskupenia sú štvorbodoví Francúzi, štvrté Maďarsko s jedným bodom má ešte tiež šancu na postup.

V záverečnom 3. kole „efka“ nastúpia Portugalci proti Francúzsku (streda 21.00 SELČ v Budapešti), paralelne sa v Mníchove bude hrať stretnutie Nemecka s Maďarskom.

F-skupina – 2. kolo:
Mníchov
Portugalsko – Nemecko 2:4 (1:2)
Góly: 15. Ronaldo, 67. Jota – 35. Dias (vlastný), 39. Guerreiro (vlastný), 51. Havertz, 60. Gosens. Rozhodovali: Taylor – Beswick, Nunn (všetci Angl.), ŽK: Havertz, Ginter, 14.000 divákov.
Portugalsko: Rui Patricio – Semedo, Dias, Pepe, Guerreiro – Carvalho (58. R. Silva), Danilo – B. Silva (46. Sanches), Fernandes (64. Moutinho), Jota (83. A. Silva) – Ronaldo
Nemecko: Neuer – Ginter, Hummels (62. Can), Rüdiger – Kimmich, Gündogan (73. Süle), Kroos, Gosens (62. Halstenberg) – Havertz (73. Goretzka), Müller – Gnabry (87. Sane)