Rodina by sa do konfliktov, či už osobných alebo politických, nemala miešať. Na tom sa zhodnú aj tí, čo s premiérom síce nesúhlasia, ale po víkendovom proteste pred jeho domom sa im z konania niektorých účastníkov zdvíhal žalúdok.

Na protest proti krokom vlády, organizovaný ĽSNS, prišlo pred Matovičov dom v Trnave podľa polície len niekoľko stoviek ľudí. Nechýbali poslanci a členovia ĽSNS na čele s Marianom Kotlebom, ktorí tvrdia, že účasť bola oveľa vyššia a prišlo údajne vyše dvetisíc ľudí.

V dome vraj v čase protestu nikto z Matovičovej rodiny nebol, ale to nemení nič na nechutnosti toho, že niektorí účastníci priniesli so sebou rakvu, čo vyvolalo odpor aj zo strany tých, ktorí s premiérom nesúhlasia. Na tento skutočne nemiestny počin poukazuje minister životného prostredia a jedna z tvári Novembra 1989 Ján Budaj (OĽaNO) vo svojej reakcii na Facebooku.

Budaj, očakávateľne, podporuje rodinu Igora Matoviča, ktorá je podľa neho atakovaná v tomto prípade neprávom. Protest pred domom Matovičovcov označuje za zastrašovanie a vyzdvihuje úspech OĽaNO vo voľbách.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.