17. júna 2021

Úspech Záborskej v parlamente. Poslanci schválili uznesenie proti správe Matić

Úspech Záborskej v parlamente. Poslanci schválili uznesenie proti správe MatićNa snímke poslankyňa za OĽaNO Anna Záborská. Foto: Jaroslav Novák/TASR

Predseda parlamentu Boris Kollár pošle teraz uznesenie Európskemu parlamentu a parlamentom členských štátov EÚ. Do Bruselu tým vyšleme signál, že otázka prístupu k interrupciám je v národnej kompetencii Slovenska.

Poslanci Národnej rady prijali vo štvrtkovom hlasovaní uznesenie k návrhu správy Európskeho parlamentu o situácii v oblasti sexuálneho a reprodukčného zdravia a práv v EÚ v rámci zdravia žien. Materiál predložili poslanci za OĽaNO a Sme rodina, jeho text si možno pozrieť tu. Pôvodne vyvolal menšiu koaličnú polemiku, keď návrh napadli poslanci SaS, bývalá europoslankyňa Záborská však trvala na svojom a uznesenie nakoniec prešlo.

Zo 113 hlasujúcich hlasovalo za 74 poslancov, proti bolo iba osem poslancov, 31 sa zdržalo. Výpis hlasovania nájdete tu.

Uznesenie prešlo vďaka hlasom OĽaNO, Sme rodina, poslancom, ktorí kandidovali na Kotlebovej kandidátke (a dnes už sú v rôznych kútoch), ako aj jednotlivcom zo strán Za ľudí (tri poslankyne blízke Veronike Remišovej, Juraj Šeliga nehlasoval) či jednotlivcom zo strán Smer a Hlas. Tieto dve strany však vo veľkej väčšine hlasovanie odignorovali.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.