Pravidelná rubrika o nových technológiách, aplikáciách a novinkách zo sveta smartfónov a inej elektroniky.

Krátko po skončení svetového šampionátu v hokeji Slovensko opäť žije športom. Začali sa totiž preložené Majstrovstvá Európy vo futbale a zápasy zo šiestich skupín sú vysielané každý deň. Prehľad vo všetkých udalostiach ponúka aplikácia EURO 2020, ktorú nechala vyvinúť priamo UEFA.

Stručný i detailný prehľad do vrecka

Aplikácia EURO 2020, dostupná pre smartfóny s operačným systémom Android aj iOS, prináša zoznam všetkých zápasov ME. Okrem toho ponúka aj oveľa viac.

Už na úvodnej obrazovke používateľ nájde prierez všetkým, čo aplikácia zahŕňa. V hornej časti sú stručne zobrazené najbližšie zápasy. Nižšie sa nachádzajú odkazy na rôzne články, ako aj karty s prehľadom štatistík.

Tabuľky zápasov i skupín

V dolnej časti sú rozložené odkazy na jednotlivé sekcie aplikácie: zápasy, skupiny, Fantasy football a viac možností. V prípadne predposlednej menovanej ide o hru, keď po prihlásení míňate svoj virtuálny rozpočet na hráčov z ME. Body potom získavate na základe výsledkov zo skutočných zápasov.

Sekcie zápasov a skupín ponúka naozaj detailný prehľad, štatistické údaje a iné, napríklad mená rozhodcov pre daný zápas. Ani informácie o národných tímoch nie sú chudobné, k dispozícii sú podrobnosti o každom hráčovi.

Pre bežných divákov i náročných fanúšikov

Aplikácia EURO 2020 od UEFA ponúka všetko dôležité nielen pre bežných divákov, ale aj vášnivých nadšencov futbalu. Skromnejší používatelia nájdu všetko potrebné na úvodnej obrazovke či v prehľade skupín. Náročnejší zase ocenia obsažnosť a detailnosť jednotlivých sekcií.

UEFA si s pomocou svojich sponzorov dala záležať na tom, aby bola aplikácia spoľahlivá a použiteľná. O úspešnosti tohto zámeru môžu svedčiť milióny stiahnutí a priaznivé hodnotenia používateľov.

Zdieľať

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.