Smer sa dostal do vlastnej pasce. Minister vnútra Roman Mikulec nenesie zodpovednosť ani za Policajný zbor, ani za inšpekciu. Nie je to správne, ale nenesie ju kvôli zákonu minulej vlády, ktorým bol nastavený výber policajného prezidenta a šéfa inšpekcie.

Kladiem si tri základné otázky a postupne sa na ne pokúsim odpovedať. Pýtam sa, o čom je táto parlamentná schôdza, o čom bol prejav pána poslanca Fica ako hlavného predkladateľa a prečo niektorým opozičným politikom vadí Roman Mikulec ako minister vnútra.

Táto schôdza je presne o tom istom, o čom má byť aj referendum o predčasných voľbách, ktoré sa kolegovia z opozície snažia nechať vyhlásiť, a síce, či štát bude riadený z Úradu vlády, alebo z 9. poschodia hotela Double Tree by Hilton. Táto dnešná schôdza je aj o tom, či Policajný zbor bude riadený z Prezídia Policajného zboru, alebo z vínnej pivničky v Radošinej. Alebo o tom, či Policajný zbor bude riadiť prezident Policajného zboru, alebo nejaký nitriansky podnikateľ, toho času väzobne stíhaný. O tom je táto mimoriadna schôdza a som presvedčený, že o tom je aj referendum o predčasných voľbách, ktoré sa snažíte vyhlásiť.

Kto je tá kriminalizovaná opozícia, o ktorej hovorí Robert Fico

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.