15. júna 2021

Vražda Kuciaka: Najvyšší súd zrušil rozsudok o nevine Kočnera a Zsuzsovej. Odsúdiť ich môžu v Pezinku

Vražda Kuciaka: Najvyšší súd zrušil rozsudok o nevine Kočnera a Zsuzsovej. Odsúdiť ich môžu v PezinkuMarian Kočner. Foto: Jaroslav Novák/TASR

AKTUALIZOVANÉ Najvyšší súd zrušil rozsudok Špecializovaného trestného súdu v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Nádej, že Kočnera a Zsuzsovú za vraždu mladého páru odsúdia sa teda zvýšila.

Najvyšší súd zrušil oslobodzujúci rozsudok voči Marianovi Kočnerovi a Alene Zsuzsovej, prípad sa tak vracia späť na Špecializovaný trestný súd. Zároveň právoplatne odsúdil Tomáša Szabóa.

Predseda senátu Peter Paluda potvrdil, že Szabó je vinný z vraždy podnikateľa Petra Molnára aj z vrážd Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Súd mu vymeral trest 25 rokov a trest prepadnutia majetku. Voči rozhodnutiu Najvyššieho súdu sa už nemôže odvolať. Szabó má nahradiť škodu rodine Molnárovej v sume vyše 41-tisíc eur.

Keďže sa záležitosť vracia na Špecializovaný trestný súd v Pezinku, znamená to, že konečný verdikt nebude známy ešte niekoľko mesiacov. V prípade odsúdenia sa totiž Kočner a Zsuzsová odvolajú.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.