V piatok 18. júna sa začína jubilejný 10. ročník BHD, mestského kultúrno-akademického festivalu o vzťahu kresťanskej kultúry a súčasnej spoločnosti. Témou tohto ročníka je otázka: Kam kráčame? Na festivale sa budú riešiť znaky časov a aktuálne výzvy dnešného sveta, náboženstva a spoločnosti. 

Organizátori festivalu avizujú zaujímavú zostavu hostí a rečníkov. Na Slovensko zavíta napríklad svetoznámy rečník a publicista Rod Dreher, ktorý sa vo svojom novom bestselleri Neži v lži snaží pripraviť na život v takzvanej mäkkej totalite, prinášajúc tak skúsenosti disidentov z čias komunizmu. Jeho prednáška má názov Čo Silvester Krčméry naučil svet.

S premiérom Eduardom Hegerom budú vo formáte "Premiér vs. ľud" diskutovať zástupcovia z radov občianskej spoločnosti o tom, čo vnímajú ako najpálčivejšie výzvy dneška.

Na festivale vystúpia aj dvaja talianski hostia, profesor Francesco Giordano s témou Transhumanizmus, v ktorej sa dotkne aktuálnych trendov vylepšovania človeka a jeho dopadov na praktický život jednotlivca a rodiny, a vychádzajúca konzervatívna intelektuálna hviezda Francesco Giubilei, ktorý bude hovoriť o novom konzervativizme ako záchrane pre súčasný svet. V dynamickom podujatí BHD Talks zaznie napríklad i príbeh manželstva Tammy Peterson, manželky Jordana Petersona. 

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.