11. júna 2021

Klub Machovisko v centre Bratislavy bude miestom pomoci pre mladých ľudí v kríze

Klub Machovisko v centre Bratislavy bude miestom pomoci pre mladých ľudí v krízeZdroj: Facebook/IPčko

Občianske združenie IPčko, ktoré prevádzkuje internetovú poradňu pre mladých, otvorilo tento týždeň vo štvrtok 10. júna Klub Machovisko. Má byť miestom, kde budú môcť mladí ľudia nájsť podporu v ťažkých psychických situáciách. 

Otvorenie klubu avizovala v rozhovore pre denník Štandard už začiatkom tohto roka Dominika Rajznerová z IPčka. Ide o nový koncept anonymnej, odbornej a neformálnej pomoci. Na sociálnych sieťach IPčko objasňuje dôvody zriadenia tohto klubu: “Mladí ľudia, ktorí sa obracajú na naše linky pomoci, často hovoria o nedostatočných príležitostiach na socializáciu s rovesníkmi a na rozvoj, uzatvárajú sa doma, nevychádzajú von a izolujú sa. Potrebujú: anonymný bezpečný priestor, ktorý vytvára atraktívnu ponuku voľnočasových a rozvojových aktivít a odbornú bezplatnú pomoc, kontaktné miesto, kam môžu prísť v hraničnej krízovej situácii a dostanú odbornú stabilizáciu a pomoc.”

V Machovisku sa bude konať pravidelný program, koncerty, tvorivé aktivity, filmové večery a podobné podujatia. Namiesto čašníkov budú mladým ľuďom k dispozícii psychológovia, ktorí sa im budú môcť prihovoriť neformálnym spôsobom. 

Hneď v prvej časti programu otvorenia klubu hovoril Marek Madro, zakladateľ internetovej poradne IPčko, o tom, aký dôležitý je pre mladých ľudí princíp anonymity pri hľadaní pomoci. Preto sa mladí nebudú musieť pri vstupe do klubu registrovať či poskytovať akékoľvek osobné údaje. Každý deň by malo byť v klube päť psychológov. 

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.