Skúsenosti firiem postavených na najmodernejších technológiách potvrdzujú, že obyčajná ľudská práca je nenahraditeľná. Technológie nie sú proti ľuďom, ony len dokážu zvyšovať produktivitu ich práce.   

Rok 2020 prináša mnohé ekonomické ponaučenia a príležitosť premyslieť zažité predstavy o fungovaní ekonomiky. Jednou z ilúzií, ktoré prebiehajúca kríza rozbíja, je predstava o technologickom pokroku, ktorý vytlačí nízkokvalifikovanú ľudskú prácu. Rovnako ako v minulosti, technológie ľudí nenahradia, ale zvýšia ich produktivitu. A napokon im prinesú vyššiu životnú úroveň.

Pandémia čínskeho koronavírusu ukázala, že niektoré povolania sú, aspoň zatiaľ, technologicky nenahraditeľné. Nejde len o ošetrovateľov v nemocniciach, ale aj o predavačov, šoférov či doručovateľov. Kým v posledných rokoch boli na výslní vysoko kvalifikovaní profesionáli, dnes sú hrdinami dňa ľudia s relatívne nízkym vzdelaním. Taliansky ekonóm Edoardo Campanella to označuje za pomstu prekariátu. Azda príliš silné slová, no istým spôsobom reflektujú súčasné dianie.

Technológie menia ľudské profesie

Konflikt medzi pracovnou silou a technológiami nie je ničím novým. Od začiatku priemyselnej revolúcie mnohí videli v strojoch nepriateľov pracujúcich, ktorí kvôli nim prídu o možnosť uživiť sa. K extrémnym prejavom tento spor doviedli ludditi, anglickí ničitelia strojov na začiatku 19. storočia. A hoci dnešné technológie nemožno jednoducho zničiť sekerami ako v onej dobe, moderní ludditi sa o to občas pokúšajú prostredníctvom štátnej regulácie.

Historický vývoj nakoniec ukázal, že stroje ľudí nenahradili. Zmenili sa však profesie, ktoré ľudia zastávajú. Remeselného tkáča nahradil výkonnejší tkací stroj, no tento stroj musel niekto zostaviť, opravovať a obsluhovať. V dlhom období vyšla spoločnosť z priemyselnej revolúcie materiálne bohatšia a čas venovaný práci sa skrátil. Lenže krátkodobé dosahy boli naozaj bolestné – nové technológie si vyžadovali kvalifikovaných mechanikov, nie tkáčov, ich zručnosti stratili hodnotu.

Dlhodobo sa ukazuje, že technológie dokážu nahradiť ľudí v mnohých činnostiach, ale v mnohých ohľadoch ich nahradiť nemôžu. Stroje môžu byť rýchlejšie, silnejšie aj presnejšie a určité práce preto vykonávajú lepšie ako ľudia. Moderné počítače zvládnu bez problémov výpočty, ktoré sú nad možnosti ľudského intelektu.

Na druhej strane, aj najmodernejšie roboty majú problém s úlohami, ktoré sú pre človeka banálne, napríklad s komplexnou motorikou pri chôdzi. Otázkou zostáva, nakoľko budú stroje schopné simulovať medziľudskú interakciu.

Mzdové pomery v technologických spoločnostiach ukazujú, nakoľko sú závislé od nízko kvalifikovaných pracovníkov. Hoci v prezentácii týchto firiem vidíme predovšetkým IT špecialistov a inžinierov, zďaleka nie sú jediní, koho tieto firmy zamestnávajú. Nízke mediánové mzdy v Amazone alebo Tesle asi nikoho neprekvapia, keďže tieto firmy majú veľký podiel ľudí vo „výrobe“. U producentov počítačového hardvéru sú vyššie zrejme len preto, že výroba sa realizuje v ázijských štátoch.

Facebook svojich nekvalifikovaných moderátorov najíma externe, preto ich v platových štatistikách nevidíme, a Google si manuálnu prácu často necháva urobiť zadarmo od svojich používateľov – zrejme každý z nás už niekedy pomáhal algoritmom Googlu naučiť sa, ako vyzerá auto či semafor.

Technológie nikdy úplne nenahradia ľudí

Podstatnou správou je, že technológie ľudí nenahrádzajú, ale vytvárajú pre nich nové príležitosti. A dnes sa ukazuje, že tieto nové príležitosti neznamenajú, že by sa z baníkov museli rekvalifikovať na programátorov. Práca skladníka v Amazone si nevyžaduje vyššiu kvalifikáciu, a hoci možno nebude menej namáhavá, určite bude menej riziková. Šofér služby Uber nemusí mať znalosti miestopisu, ktoré musel mať klasický taxikár, a napriek tomu môže poskytnúť kvalitnú službu. A až raz prídu autonómne autá, ani tie vám nevynesú nákup po schodoch do bytu.

Práce bude na svete vždy dostatok a vždy ostane nejaká, na ktorú sa budú lepšie hodiť ľudia, hoci aj bez vysokej kvalifikácie. Nové technológie tak nielenže nemusia ľuďom brať prácu, ale môžu byť dobrou alternatívou na udržiavanie nekvalifikovaných pracovníkov v neefektívnych odvetviach, ako je ťažba uhlia.

Výzva je tu pre podnikateľov, aby takéto technológie hľadali. Zároveň je tu aj pre verejný sektor, aby vytvoril vhodné prostredie a aby školy pripravovali ľudí na život s novými technológiami.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0