Prevádzkovatelia najväčších zoznamovacích aplikácií sa v spolupráci s britskou vládou rozhodli propagovať výhody vakcín proti ochoreniu COVID-19. Pojem „bezpečnosť“ pri zoznámení sa s partnerom získava počas pandémie nový rozmer.

Online zoznamky Tinder, Hinge či Bumble sa pridávajú ku kampani s cieľom povzbudiť ľudí, aby sa dali očkovať. V aplikáciách a na webových stránkach týchto značiek pribudla možnosť vyjadriť podporu vakcínam proti covidu emotikonom. Kto sa preukáže, že je zaočkovaný, získa virtuálne bonusy.

Poskytnutie údajov o zaočkovaní aplikáciám je podľa britského ministerstva zdravotníctva plne dobrovoľné a voliteľné. Ľudia sa o túto informáciu podeliť nemusia. Zástupcovia spoločností, ktoré prevádzkujú online zoznamky, však tvrdia, že podľa dát sú ich používatelia ochotnejší sa s niekým stretnúť, ak je dotyčná osoba už zaočkovaná.

Používatelia vyššie spomínaných prostriedkov na hľadanie partnerov na internete sú najnovšie navyše aj terčom novej reklamnej kampane. V nej sa hovorí, že „každá vakcína nám prináša nádej“. Aj to je výsledok spolupráce medzi vládou a zoznamkami.

Viceprezidentka spoločnosti Bumble pre európsky región Naomi Walklandová tvrdí, že debaty o covide a očkovaní boli už predtým stredobodom pozornosti väčšiny ich používateľov. Zoznamky chcú podľa nej teraz iba uľahčiť ľuďom pohodlné a bezpečné hľadanie si partnerov pred prichádzajúcim letom.

Walklandová dodala, že Bumble, podobne ako ďalšie spoločnosti prevádzkujúce online zoznamky, spolupracuje s britskou vládou. Cieľom je pomôcť šíriť očkovaciu kampaň a povzbudzovať ľudí, aby sa išli zaočkovať. Užitočné sú napríklad nové, pridané informácie o tom, kde používatelia týchto aplikácií môžu nájsť najbližšie očkovacie centrá a podobne.

Britská vláda premiéra Borisa Johnsona si dala za cieľ zaočkovať každého dospelého aspoň jednou dávkou vakcíny najneskôr do konca júla. Už koncom júna by sa pritom mali v Spojenom kráľovstve skončiť reštrikčné opatrenia. Situáciu v krajine však komplikuje šírenie takzvaného delta variantu covidu pochádzajúceho z Indie.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

Po zadaní emailu môžete čítať zadarmo.

Vaše osobné údaje budú spracované v súlade s našimi pravidlami ochrany súkromia.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.