4. júna 2021

Už nie matka, ale rodič, ktorý porodil. Vplyvná britská LGBT organizácia Stonewall školí celý štát

Už nie matka, ale rodič, ktorý porodil. Vplyvná britská LGBT organizácia Stonewall školí celý štátIlustračný obrázok. Foto: Pixabay.com

Zamestnanci by mali mať možnosť zvoliť si každý deň iné pohlavie, ísť z pozície mužov cítiacich sa ako ženy na ženské záchody alebo byť opisovaní ako rodič, ktorý porodil, a nie ako matka. To sú len niektoré z odporúčaní, ktoré dáva mocná britská LGBT organizácia Stonewall stovkám verejných inštitúcií a firiem. Ak ich budú nasledovať, zaradí ich vyššie na Index rovnosti na pracovisku, ktorý sama tvorí. Niektorí aktivisti a právnici varujú, že to môže dospieť k diskriminácii iných skupín.

Britská mimovládna organizácia Stonewall, ktorá je najväčšou LGBT organizáciou v celej Európe, popri mnohých rozličných aktivitách každoročne zostavuje aj takzvaný Index rovnosti na pracovisku. Ten býva opisovaný ako zoznam najlepších zamestnávateľov pre gejov, lesbičky, bisexuálov a trans ľudí.

Spoločnosti do neho nie sú zahrnuté automaticky, ale musia sa prihlásiť zaslaním podrobnej dokumentácie o svojej firemnej politike. Celkový počet zúčastnených aktérov sa pohybuje v stovkách, no zverejňované býva iba poradie sto najlepších.

Medzi predákov v rovnosti na rok 2020 popri súkromných korporáciách v súčasnosti patrí tamojšie ministerstvo vnútra, britská armáda, parlament alebo ministerstvo medzinárodného obchodu či vládne právne oddelenie.

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.