Pred nami je víkend a s ním aj výber televíznych tipov. Pozrieť si môžete francúzsku komédiu alebo českú klasiku Postřižiny. V nedeľu je zas pripravený dokument z prostredia Vysokých Tatier.

SOBOTA

Francúzi komédie vedia robiť. Svedčí o tom aj film Bažanti. Piati kamaráti si založia hudobnú skupinu, keďže nemajú peniaze na hudobné nástroje, snažia sa niečo si zarobiť, no každý pokus sa končí katastrofou. Manažérka s nimi uzavrie zmluvu a zaistí im účasť na súťaži. Ich vystúpenie sa končí zdemolovaním aparatúry. Katastrofa vyvrcholí tým, že za nimi prídu vojaci, aby im odovzdali povolávacie rozkazy. Film Bažanti začne o 16:15 na Jednotke.

Paige a Leo sa do seba na prvý pohľad zamilovali. Všetko bolo zo začiatku medzi nimi skvelé. Paige pochádza z bohatej rodiny a kvôli Leovi ich opúšťa a vydá sa za neho. Keď sa raz vracajú z kina, majú autonehodu, pri ktorej sa Paige vážne zraní. Po prebratí z umelého spánku zistí, že si nepamätá posledné udalosti a na svojho manžela úplne zabudla. Teraz sú jej najbližšími opäť rodičia a sestra. Napriek tomu, že Lea nespoznáva, tak sa s ním vracia domov a chce si spomenúť na ich veľkú lásku. Film Manželský sľub sa začne o 16:50 na TV JOJ.

NEDEĽA

Nech ste videli Postřižiny aj viackrát, stále dokážu zabaviť. Film je natočený podľa predlohy Bohumila Hrabala, ktorý si spomína na pokojný život v malom mestečku, kde bol jeho otec správcom pivovaru. Správca pivovaru Francin je zodpovedný typ, vedomý si svojich povinností. Jeho žena Mariška je presný opak. Do ich osobitej rovnováhy s chuťou piva a pečeného mäsa zasiahne Francinov brat, starý mládenec Pepin. Ten si ide svoje, kričí… veď to všetci poznáme. Film Postřižiny vysiela ČT1 o 20:10.

Na nedeľu je pripravený dokument o Vysokých Tatrách, je síce trochu starší (2007), ale aj do Tatier sa dá stále chodiť znovu a znovu. Nachádza sa tam viac ako 300 štítov, doliny a údolia, niektoré aj bez prístupových ciest, a, samozrejme, zver – medvede, rysy a vlky. Dokument Vysoké Tatry – Divočina zamrznutá v čase začne o 20:10 na Dvojke.

Celkovo bude televízny víkend skôr slabší, bez našich hokejistov aj výraznejšieho filmu. Možno je to príležitosť menej zapínať televíziu a viac času tráviť vonku.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.