2. júna 2021

Nedokážem fandiť Rusom, ani keď to pomôže Slovákom. Politici útočili na Osuského za vymyslený status

Nedokážem fandiť Rusom, ani keď to pomôže Slovákom. Politici útočili na Osuského za vymyslený statusPeter Osuský a Ľuboš Blaha. Foto: Martin Baumann/TASR

Ľuboš Blaha a Peter Marček na sociálnej sieti šírili vymyslený status poslanca za koaličnú SaS Petra Osuského. V ňom mal hrubo útočiť na Ruskú federáciu v súvislosti s postupovou matematikou na hokejovom šampionáte. Obaja politici, ktorí na Facebooku ovplyvňujú mienku stoviek tisíc ľudí, Osuského na základe toho nazvali rasistom či človekom s duševnou chorobou. Ani po odhalení pravdy svoje príspevky obaja muži nezmazali a neospravedlnili sa.

Údajný status poslanca za SaS Petra Osuského, ktorý šírili opoziční politici, je hoaxom. V texte si mal poslanec, o ktorom je známy jeho tvrdý postoj voči Rusku, priať víťazstvo Švédska v jeho hokejovom dueli s Ruskom aj napriek tomu, že by to poškodilo slovenský tím.

„Aj keď naším hokejistom by sa dnes v zápase Švédska s Ruskom hodilo víťazstvo Ruska, pre mňa neexistuje ten vesmír, v ktorom som ochotný fandiť dopingom prelezenej, prokremeľskej klike – ‚sovietskej‘ Zbornej. Nezabúdajme na Navaľného, Krym, východnú Ukrajinu, Vrbětice. Takže ‚kom Sverige kom‘,“ uvádzalo sa vo fiktívnom príspevku.

Vymyslený status poslanca Osuského kolujúci po internete.

Blaha už stihol písať o duševnej chorobe a rasizme

Ďalšie články

Táto stránka využíva súbory cookies. Súhlasíte s ich používaním? Bližšie informácie TU.