Pápež vymenoval vladyku Cyrila Vasiľa za nového košického eparchu, prinášame rozhovor o jeho očakávaniach od septembrovej návštevy pápeža na Slovensku. Čo bude pápežova cesta znamenať pre katolíkov a krajinu, aj o tom, čo očakáva od liberálnych médií.

Oznámenie o novej funkcii pre biskupa Cyrila Vasiľa prišlo dnes, náš rozhovor s vladykom vznikol len nedávno, a hoci o jeho vymenovaní sme netušili, uverejňujeme tento rozhovor pri príležitosti jeho dnešného vymenovania do funkcie. Rozprávali sme sa o blížiacej sa návšteve Svätého Otca na Slovensku.

Pápež príde na Slovensko v septembri, detaily návštevy sa stále dolaďujú. Čo očakávate od návštevy Františka na Slovensku?

Myslím si, že nielen ja, ale aj celé Slovensko očakávame prebudenie našej cirkvi z istej letargie, do ktorej sme sa dostali aj kvôli pandémii a koronavírusu. Na pár dní sa dostaneme do centra celosvetovej pozornosti, staneme sa viditeľnejším spôsobom súčasťou celosvetovej cirkvi a jej diania, keďže pápežove cesty vzbudzujú záujem a pozornosť, a ja verím, že to nebude trvať len tých pár dní počas návštevy, ale že to môže byť aj istý impulz pre cirkev u nás na Slovensku. 

Najnovšie autorské články