Slovensko prehralo s Českom 3:7. Hralo posledný zápas v skupine A na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji v Rige. Teraz ho čaká štvrťfinále.

Už v prvej minúte skórovali Česi do slovenskej bránky. Presadil sa Filip Zadina po vyrazenom puku našou obranou.

V 15. minúte Česi využili zaváhanie obrancu Mária Grmana, ktorý od mantinelu poslal puk priamo na hokejku Zadinu. Ten našiel voľného Michaela Špačka, ktorý skóroval do prázdnej brány.

V druhej tretine si Česko pripísalo ďalší gól. Tečom bodoval Lukáš Radil, asistenciu si pripísal Andrej Šustr.

Pozitívnu zmenu priniesli Slováci v 27. minúte a znížili náskok. Puk do českej bránky strelil po peknej akcii Matúš Sukeľa s asistenciou Martina Faška-Rudáša.

Tesne pred koncom druhej tretiny Česi zvyšujú skóre. Štvrtý gól súpera vsietil Libor Šulák.

V tretej tretine sa gólovo zatiaľ presadil súper, a to hneď dvakrát. Gól v 44. minúte strelil Matej Stránský, v 46. zasa Matej Blümel.

V 49. minúte Slovensko opäť znížilo náskok Čechov krásnou delovkou Martina Bučka, asistoval mu Adrián Holešinský.

Slováci v 59. minúte strelili ďalší gól, pálil Kristián Pospíšil za asistencie Petra Cehlárika.

Česi v poslednej minúte zvýšili náskok a uštedrili Slovensku 7. gól do prázdnej brány. Konečný stav zápasu Slovensko – Česko je 3:7.

Hlasy po zápase

Marián Studenič, útočník SR: „Musíme na tento zápas rýchlo zabudnúť. Zajtra si musíme dobre odpočinúť a pripraviť sa na štvrťfinále. Chceme sa v ňom prezentovať dobrou hrou, ktorú sme na turnaji ukázali.“

Martin Bučko, obranca SR, ktorý strelil svoj prvý gól v reprezentácii: „Urobili sme hrozne veľa chýb, tam sa to celé začalo aj skončilo. Najviac ich bolo v obrannom pásme, zbytočne sme ťahali puk, rýchlo sme ho neposúvali a tam sme spravili tie chyby, z ktorých sme dostali góly. Treba na to zabudnúť, dobe sa vyspať, spraviť dobrý tréning zajtra a pripraviť sa na štvrťfinále. Z prvého gólu mám skvelý pocit, ale dôležitejší je tímový výkon a ten nevyšiel. USA je veľká výzva, na tomto šampionáte bolo už veľa prekvapení a dúfam, že sa postaráme o ďalšie.“

Filip Zadina, útočník a strelec prvého gólu ČR: „Vyhrali sme päť zápasov za sebou, máme dobrú náladu. Vo štvrťfinále chceme pokračovať v našom hokeji, chceme dávať góly, verím, že to zvládneme.“

Na snímke český hokejista Filip Zadina (č.11) sa teší z gólu so spoluhráčmi. Foto: Jaroslav Novák/TASR

Istý postup

Slovenskí hokejisti mali istý postup do štvrťfinále nezávisle na výsledku zápasu s Českom. O konečnom umiestnení Slovenska v A skupine na MS v Rige rozhodnú utorkové duely. Okrem zápasu Slovensko – Česko sa v utorok hrajú aj súboje Švajčiarsko – Veľká Británia a Rusko – Bielorusko. Naposledy sa Slováci predstavili vo štvrťfinále v roku 2013 v Helsinkách proti domácim Fínom.