Slovenská lyžiarka zvíťazila v paralelnom slalome, čo pre ňu znamená v tejto sezóne už tretie víťazstvo v rade.

Štyri preteky a tri víťazstvá. Vlhová pokračuje vo fantastickom úvode sezóny, v ktorom si pripísala ďalšiu výhru a potvrdila, že je momentálne najlepšou lyžiarkou na svete. S výbornou koncentráciou a formou kraľovala aj paralelnému obrovskému slalomu v Rakúsku. Vo finále jej podľahla Američanka Paula Moltzanová, ktorá v závere druhého kola spadla a preteky nedokončila.

Vlhová postúpila do osemfinále s tretím najlepším časom, s dvoma traťami si poradili rýchlejšie len Švajčiarka Lara Gut-Behramiová a Švédka Sara Hectorová, ktorá napokon nastúpila namiesto Anny Swenn-Larssonovej. Medzi 16 najlepšími nechýbali ani Rakúšanky Katharina Liensbergerová a Katharina Truppeová, či Talianky Marta Bassinová a Federica Brignoneová. Slovenka Martina Dubovská reprezentujúca Českú republiku sa umiestnila na 33. mieste.

„Sebavedomie mám dostatočné, ale neznamená to, že budem všetko vyhrávať. Dám do toho všetko, ale nemám žiadne očakávania. Tu mi stačí jedno zaváhanie a som vonku. Je to iná disciplína a môže sa stať čokoľvek. Uvidíme,“ uviedla Vlhová pre TASR. „Časovo to vyzerá, že modrá strana je rýchlejšia. Celkovo v nej mali pretekárky lepšie časy a aj mne sa v nej išlo lepšie,“ dodala.

„Tá prvá jazda sa mi nešla až tak dobre, druhú som išla lepšie. Nakoniec bolo z toho tretie miesto. Nezáleží na tom, koľká som skončila, dôležité je že som sa kvalifikovala. Čakajú ma preteky a bude to náročné. Každé kolo. Pôjdem od kola ku kolu a uvidíme ako to dopadne,“ povedala pre RTVS.

V osemfinále hlavnej súťaže nastúpila proti Holanďanke Adriane Jelinkovej. Vlhová prvú jazdu, v pomalšej červenej trase, prehrala a zaostala o 16 stotín sekundy. V dramatickom druhom kole po pomalšom štarte veľmi tesne porazila súperku o štyri stotiny sekundy a postúpila medzi osem najlepších.

Vo štvrťfinále sa Vlhová opäť stretla s Federicou Brignoneovou, ktorú predbehla v kvalifikácii. Po nevydarenom štarte Talianky Slovenka viedla, avšak drobné zaváhanie v červenej trati ju stálo výhru v prvom kole tesne o dve stotiny. Podobne ako v osemfinále, aj Brignoneovú porazila tesne, keď išla na doraz v posledných štyroch bránach. Tešila sa tak z postupu do semifinále.

Aj napriek agresívnejšej jazde, v súboji o finále do tretice Vlhová zaostala v červenej trati a do druhého kola nastupovala so stratou 11 stotín sekundy, tentokrát proti Sare Hectorovej.

Do finále postúpila tesne len o jednu stotinu sekundy, neuveriteľnou jazdou v posledných troch bránach. Američanka Paula Moltzanová na ňu nestačila v druhom kole, keď pred cieľovou rovinkou spadla. Vlhová si pripísala 17. víťazstvo vo Svetovom poháre a ostáva na čele rebríčka s veľkým náskokom.

Vydržte, hlasujete...

Ďakujeme za váš hlas...

Už ste hlasovali...

0

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.