Slovenská lyžiarka zvíťazila v paralelnom slalome, čo pre ňu znamená v tejto sezóne už tretie víťazstvo v rade.

Štyri preteky a tri víťazstvá. Vlhová pokračuje vo fantastickom úvode sezóny, v ktorom si pripísala ďalšiu výhru a potvrdila, že je momentálne najlepšou lyžiarkou na svete. S výbornou koncentráciou a formou kraľovala aj paralelnému obrovskému slalomu v Rakúsku. Vo finále jej podľahla Američanka Paula Moltzanová, ktorá v závere druhého kola spadla a preteky nedokončila.

Vlhová postúpila do osemfinále s tretím najlepším časom, s dvoma traťami si poradili rýchlejšie len Švajčiarka Lara Gut-Behramiová a Švédka Sara Hectorová, ktorá napokon nastúpila namiesto Anny Swenn-Larssonovej. Medzi 16 najlepšími nechýbali ani Rakúšanky Katharina Liensbergerová a Katharina Truppeová, či Talianky Marta Bassinová a Federica Brignoneová. Slovenka Martina Dubovská reprezentujúca Českú republiku sa umiestnila na 33. mieste.

„Sebavedomie mám dostatočné, ale neznamená to, že budem všetko vyhrávať. Dám do toho všetko, ale nemám žiadne očakávania. Tu mi stačí jedno zaváhanie a som vonku. Je to iná disciplína a môže sa stať čokoľvek. Uvidíme,“ uviedla Vlhová pre TASR. „Časovo to vyzerá, že modrá strana je rýchlejšia. Celkovo v nej mali pretekárky lepšie časy a aj mne sa v nej išlo lepšie,“ dodala.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.