Začalo sa to presne pred rokom 1. júna 2020 ako snaha neukončiť požehnaný projekt troch veľko-krtíšskych farárov. Dnes je na svete 338 videí zvestujúcich Božie Slovo do celého sveta. Projekt financujú dobrovoľné príspevky veriacich evanjelikov a pri živote ho drží najmä Božia ruka. Predstavujeme vám ranné zamyslenia ECAV: Počúvajte Božie Slovo.

V roku 2020 (počas koronakrízy) začali viacerí farári v našej Evanjelickej cirkvi a. v. na Slovensku pripravovať online videozamyslenia, ktoré si získali veľmi pozitívny ohlas. Jedným zo vzácnych projektov boli Denné zamyslenia z Veľkého Krtíša v Novohradskom senioráte. 

Ján Ruman, senior Novohradského seniorátu: „Myšlienka ranných zamyslení bola od začiatku Pánom Bohom požehnaná. Cítili sme Božie vedenie a veci sa tvorili takpovediac samé. Aj veľký ohlas a sledovanosť nás veľmi prekvapili a potešili. Z myšlienky denných zamyslení pre náš zbor vznikol projekt, ktorý ale zaväzuje. Uvedomujeme si, že keď sa život nášho zboru vráti do bežných koľají, nebudeme stíhať projekt zachovať. Preto sme veľmi radi, že mediálny výbor prišiel s myšlienkou tento projekt posunúť na celoslovenskú úroveň so zapojením viacerých kolegov. Aj v tom vidíme Božie vedenie. Želáme im, aj tomuto projektu, veľa Božieho požehnania.“  

Mediálny výbor Evanjelickej cirkvi na Slovensku začal od 1. júna 2020 na každé ráno od pondelka do soboty pripravovať zamyslenia. Každé ráno je možné nájsť na kanáli ECAV s vami nové videozamyslenie od niektorého z našich evanjelických farárov či farárok. Ak si aj vy radi vypočujete čítanie z Božieho Slova, zamyslenie, modlitbu a pieseň, pozývame vás kliknúť na tlačidlo "odoberať" a YouTube vám pripomenie každé nové video, ktoré pridáme. A potom už stačí len kliknúť na ktorékoľvek video a započúvať sa do Božieho Slova a výkladu našich farárov. 

Foto: archív Jany Nunvářovej

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.