21. ročník medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet sa tento rok bude konať online od 5. do 11. novembra. Témou festivalu sú voľby, či už osobné, spoločenské, ale aj politické.

Napokon, festival sa začína tesne po amerických prezidentských voľbách, aj keď môže ísť len o zhodu okolností. Aktuálny festival ponúka 50 dokumentárnych filmov, ktoré sprístupní vďaka portálu dafilms.sk. Sledovať filmy bude môcť každý, kto sa nachádza na Slovensku. Možnosti ako sa zúčastniť festivalu sú dve, a to buď si zakúpime lístky na konkrétne filmy alebo si kúpime permanentku na celý festival. Lístok na konkrétny film sa bude môcť kúpiť iba v daný deň sprístupnenia. Každý deň sa sprístupni šesť filmov, ktoré sa budú môcť pozerať počas 24 hodín od spustenia.

Počas festivalu sú pripravené streamované live diskusie zo štúdia v Novej Cvernovke a z regiónov. Zároveň po niektorých filmoch sú pripravené Q&A s režisérmi, ktoré nájdete na facebookovej stránke festivalu a na youtube.

Festival ponúka aj streamingy pre zrakovo a sluchovo znevýhodnených divákov. Medzi filmy, ktoré si budú môcť aj takíto diváci pozrieť sú Zaspievaj mi a slovenské premiéry Žiaľ žienNeviditeľná. „Špeciálne streamingy pripravil Jeden svet vo svojej online verzii v spolupráci s Katedrou translatológie FF UKF v Nitre a spoločnosťou Teledata. Audiokomentáre načítala herečka Táňa Pauhofová.“

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.