Posledný májový deň vstupuje do platnosti cestovateľský semafor a s ním aj uvoľnenejšie pravidlá pre návrat na Slovensko. Dovolenky v zahraničí sa tak znova stávajú realitou. Záujem o ne podľa cestovných kancelárií rastie. Ľudia však musia rátať s tým, že si v cudzine po pandémii priplatia.

Zelená, červená a čierna. Tri farby, do ktorých konzílium odborníkov rozdelilo všetky krajiny podľa vážnosti šírenia pandémie, určujú v cestovateľskom semafore pravidlá platné pre návrat na Slovensko. Aké opatrenia ale platia v obľúbených zahraničných destináciách a ktoré krajiny sa pre slovenských dovolenkárov stanú postpandemickým hitom? Štandard prináša odpovede i na tieto otázky.

So začiatkom vydávania a uznávania covid certifikátov o očkovaní, ktoré robí problémy nielen na Slovensku, by sa malo cestovanie po Európskej únii v porovnaní s pandmickým stavom radikálne zjednodušiť.

Štátny tajomník ministerstva zahraničných vecí Martin Klus (SaS) informoval, že slovenská diplomacia rokuje o uznávaní slovenských certifikátov o očkovaní a má prvé výsledky od našich najbližších susedov.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.