AKTUALIZOVANÉ S rozmachom internetu a sociálnych sietí sa aj na Slovensku rozšíril fenomén, ktorý sa oficiálne nazýva slovansko-árijské védy [sic] alebo zjednodušene, a trochu schválne výsmešne, ufoslovanstvo.

Pokiaľ vám v slovenských dejinách doteraz chýbali vesmírne koráby, tajomné rasy a boj s temnými silami, bude to niečo pre vás. Ide o pohľad na históriu, ktorý by sa dal ad absurdum zhodnotiť asi nasledovne: väčšina toho, čo o dejinách Slovanov vieme, je podvod. Naša skutočná história (pričom toto samotné slovo je problematické pre vyznávačov ufoslovanstva) bola zamlčiavaná, utajovaná či jednoducho vymazaná.

Tento fenomén je v istom zmysle fascinujúci. Či už pre priam závideniahodnú fantáziu tvorcov, alebo pre absolútne obludné množstvo materiálu, ktoré dokáže na seba táto snehová guľa za tie roky nabrať.

Treba podotknúť, že termín ufoslovanstvo je relatívne voľný a podobne ako samotné slovansko-árijské védy sa môže a nemusí vzťahovať na všetky teórie, ktoré sa týkajú slovenskej, českej alebo ruskej histórie, kultúry i spôsobu života.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.