Obvinenie bývalého šéfa NAKA má podobné prvky ako obvinenie bývalého šéfa SIS. Obidve tieto operácie vnášajú chaos do bezpečnostného prostredia. Zodpovednosť nesú politici.

Na Slovensku práve beží niekoľko ťažkých konfliktov naraz. Budeme sa venovať iba jednému z nich, ale na pochopenie kontextu je potrebné ich vymenovať.

Po prvé, je tu zápas o budúcnosť strany Za ľudí. To, či sa Kolíkovej podarí nahradiť Remišovú, bude mať vplyv na ďalšiu podobu konfliktu vo vláde. K zmenám príde tak či tak. Ak bude snem a vyhrá Remišová, strana sa rozpadne, ak vyhrá Kolíková, strana sa hlboko rozdelí. Remišová a Kolíková totiž inak rozmýšľajú o tejto a aj o hypotetickej budúcej vláde. Remišová istým spôsobom už prehrala.

Po druhé, vo vláde zatiaľ beží obnovený súboj medzi Matovičom a Sulíkom (dlh, rozpočet) a súboj medzi stranou Za ľudí a Sme rodina (kolúzna väzba). Sulík už naznačil, že keby Kolíková viedla Za ľudí, jej požiadavky (kolúzna väzba) budú aj požiadavkami SaS. Napríklad aj ako dôvod pádu vlády. V miestnosti cítiť aj parfém prezidentky Čaputovej, ktorej je bližšia Kolíková ako Remišová, Sulík bližší ako Matovič s Kollárom. Otázkou je, kedy jej budú predčasné voľby bližšie ako status quo.

Najnovšie autorské články