Politická strana Smer-SD sa už dlhodobo sťažuje, že mediálne prostredie na Slovensku jej nie je naklonené. Azda aj s týmto zreteľom v stredu spustila reláciu s názvom Ľavicové správy. V 15-minútovom videu prinášajú záujemcom podľa svojich slov aktuálne informácie z diania v parlamente a kritizujú kroky vlády.

Konflikt strany Smer s médiami nie je novou vecou. Robert Fico novinárov už v minulosti nazval prostitútkami a klamármi, no v niektorých médiách bol schopný získať aj pozitívne pokrytie. Aspoň pokiaľ bol Smer najsilnejšou vládnou stranou. Tieto časy sú preč, Smer ďalej valcujú kauzy jeho bývalých vlád a oslabil ho najmä odchod poslancov okolo bývalého premiéra Petra Pellegriniho. V situácii, keď Fico smeruje k piatim percentá, sa jeho strana rozhodla prihovoriť ľuďom vlastným spravodajstvom.

Vo včerajšej upútavke predstavuje tento koncept ľuďom na sociálnych sieťach predseda strany Robert Fico. „Často som sa stretával s názorom, že by bolo vhodné, keby Smer-SD, pokiaľ možno na dennej báze, informoval voličov, sympatizantov a ďalších ľudí, ktorí sa o politiku zaujímajú, o najaktuálnejších veciach z daného dňa,“ tvrdí Fico.

Dôvodom je vraj fakt, že sa mnohí ľudia nevyznajú v súčasnej politickej situácii a podľa predsedu sociálnych demokratov by mohli byť pohľady Smeru na túto problematiku užitočné. Relácia sa má konať, v rámci možností, každý deň o 18. hodine na facebookovej stránke strany.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.