AKTUALIZOVANÉ Bývalý predseda Investigatívneho centra Jána Kuciaka Arpád Soltész na Facebooku pod statusom o mojom kritickom texte žartoval o zabíjaní konzervatívnych autorov. Nechýbali ani fotografie zbraní.

Tento týždeň sme publikovali kritický komentár o tom, ako Investigatívne centrum Jána Kuciaka pod hlavičkou "nezávislej" investigatívnej publicistiky publikuje progresívne texty preplnené politickou agendou, ktoré rozdeľujú spoločnosť, čím ohrozujú odkaz zavraždeného novinára. Zároveň vo svojich textoch diskreditujú konzervatívne právnické organizácie, ktoré sa nachádzajú v ostrých právnych sporoch s mimovládkami, cez ktoré je centrum financované.

Arpád Soltész na svojom verejnom profile na Facebooku následne s komunitou žartoval o tom, ako treba autora textu, teda mňa "vakcinovať", čiže zastreliť. "Vakcína na terminálnu stupiditu existuje, vyrába sa s účinnou látkou od 5,56 az po 12,7 mm, ale žijeme v demokratickej spoločnosti, kde majú všetci právo vyjadriť svoj názor, akokoľvek dr...nutý, bez toho, aby bol zaočkovaný. To sa robí v krajinách, ktoré títo blbci adorujú," otvoril diskutér tému naznačujúcu konečné riešenie otázky konzervatívnych novinárov, na čo sa strhlo najdlhšie diskusné vlákno pod Soltészovým statusom. Soltész dal pod tento status lajk.

V debate špekulujú, či treba použiť kaliber 12,7 mm "alebo keby nestačilo, tak sa dá použiť aj presne nešpecifikovaný kaliber okolo 20 mm". Ak by nestačilo ani to, od zjavne zorientovaného odborníka s menom Michal Mikie prichádza alternatívna rada: "KĽDR sa bežne očkuje aj 23 mm v dvoch dávkach, hlavne keď je niekto dosť tupý na to, aby papuľoval Kimovi." Aj tento status bol Soltészom ocenený lajkom.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.