Spory zažehnané. Tak hodnotí Boris Kollár nedávne stretnutie s premiérom Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom. Podarilo sa podľa neho nájsť spoločnú cestu. Zároveň vysvetľuje, že stretnutím uňho v nemocnici nebol porušený žiaden zákaz.

Predseda Národnej rady SR a strany Sme rodina Boris Kollár v rozhovore pre televíziu Markíza ozrejmil, čo sa dialo na nedávnom stretnutí predstaviteľov vlády uňho v nemocnici. Podľa predsedu parlamentu sa podarilo urovnať najhoršie spory medzi predsedom vlády Igorom Matovičom a ministrom hospodárstva Richardom Sulíkom.

„Dohodli sme sa aj na fungovaní, aj na mediálnych výstupoch, že keď sme sa mali vyjadrovať k ostatným predsedom koaličných strán, tak sa to najprv preberie na koaličnej rade, až potom sa budú dávať vyjadrenia do médií. Bolo veľmi dôležité, aby sme sa všetci stretli. Bolo to na úrovni lídrov a nebolo ma možné zastúpiť,“ hovorí Kollár.

Spor Sulíka s Matovičom už zrejme nebude veľmi vyostrený. Podľa predsedu Sme rodina nie sú ešte kamarátmi, ale ich vzťahy sú podľa neho vyvážené a korektné.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.