Uznesenie z dielne poslankyne Anny Záborskej, ktoré má do Bruselu vyslať signál o tom, že Slovensko odmieta správu Matić, mimo iného označujúcu odporcov potratov za narušiteľov demokracie, napokon zamieri do pléna parlamentu už budúci týždeň. Nepotvrdili sa tak skôr medializované správy o jeho stiahnutí. Text má EÚ pripomenúť, že zásahmi do oblasti vzdelávania a zdravotníctva prekračuje svoje kompetencie.

Kresťanská únia (KÚ) v boji proti kontroverznej správe chorvátskeho europoslanca Predraga Freda Matića ešte neskladá zbrane. Hoci niektoré médiá v priebehu týždňa informovali o stiahnutí návrhu uznesenia NR SR, ktoré ju malo zastaviť, nie je tomu celkom tak a text si svoje miesto po koaličných diskusiách predsa len nájde. Skôr ako o stiahnutie teda ide o vytvorenie priestoru na vychladnutie hláv.

„Aby nedochádzalo k zbytočným nedorozumeniam, túto tému ešte raz preberieme pred samotnou debatou v pléne parlamentu na koaličnej rade, ktorá bude zasadať pred konaním sa schôdze parlamentu najbližšiu stredu. Verím, že plénum našu snahu ocení a uznesenie na podporu suverenity Slovenska v hlasovaní podporí,“ vysvetľuje šéfka KÚ Anna Záborská.

Inými slovami, o uznesení z dielne KÚ parlament hlasovať bude. Podľa informácií Štandardu Záborskú v jej aktivite podporil aj líder OĽaNO Igor Matovič.

To najlepšie
zo Štandardu

Štandard

Prihláste sa na odber
najlepších článkov týždňa
na denníku štandard.